Jak se vypořádat s hejty v komentářích

This post is deprecated since August 2017
This post is available only in Czech and whole website was moved to English.

Na to se mě včera zeptal už asi pátý člověk. Jak se vypořádat s tím, když píšu článek, Tweetuju, prostě dělám bohulibou osvětu dobrým věcem, a někomu se to nelíbí a háže na mě špínu?

Tenhle proces jsem se učil 1 rok jako maintainer ApiGenu, kdy jsem s desítkami lidí vedl online-hate-wars a zjistil, že to nikam nevede. Pak jsem zkoušel jiné cesty. Úspěšnější.

Dnes ti je zkusím shrnout do 3 bodů.

1. Zpracuju emoci

Ano, bolí to. Když napíšu návod, jak se vyrovnat s hatery, a někdo mi napíše, že JE TO BLBOST, bolí to. Dal jsem si s tím tolik práce a místo lajku dostanu facku. Ve skutečnosti mi dává feedback. Při troše snahy i konstruktivní.

Co mi teda chce sdělit za informaci? V 90 % případech:

Nereaguju hned. Když se cítím nepříjemně, vracel bych stejnou emoci a stejnou bych dostal.

Dám si třeba hoďku pauzu.

2. Zajímám se

Chci zjistit, co toho druhého trápí. Dává mi zpětnou vazbu, ale ještě jí nerozumím. Je na mně, abych zjistil, jak mi to může pomoci napsat příště lepší článek.

Jak můžu reagovat?

Poslední reakce je na zvážení a vždycky záleží na kontextu situace. Ve většině případů je ale reakce o něco konstruktivnější než první komentář. A to mi stačí. Odnesu si z toho víc, než kdybych mlčel nebo vracel emoci zpátky.

3. Zvážím, jestli to stojí za to, a iteruju

Baby steps. Nečekám, že mi na mou první odpověď někdo napíše positivní/prorůstový/sendvičový feedback. Někdy to trvá, někdy mám regresi, ale vzpomenu si na bod 1. Když to nejde, nechám to být, a zkusím odpověďět jinde. Třeba to půjde líp.

Často se pak dostaneme od potenciální hádky k tomu, že ten člověk pošle Pull-Request. A někdy zůstaneme u debila :)

Zajímáte tě, jak snížit riziko hejtování už při psání článku?

Dej vědět, třeba napíšu pokračování.

P.S.: Pokud jsi ten, kdo špínu háže, mám pro tebe pár tipů, jak správně hejtovat - Hejtování 101.